czwartek, 22 marca 2012

To nie jest kraj dla młodych ludzi.

Oczywiście chodzi o Polskę. Można się przyczepić do tytułu, bo Polska nie jest to ani kraj dla młodych ludzi ani dla starych. Jest to w istocie żerowisko licznych klik. Najgorsze jest to, że ten żer jest często usankcjonowany prawnie, chociażby przez tak długą listę zamkniętych zawodów. W naszym kraju nie jesteśmy traktowani nawet jak bydło, które się pasie, doi i czasami zarzyna na mięso. Nas się nawet nie pasie. "trzeba golić, strzyc to bydło, a kiedy padnie – zrobić mydło".
W filmie głównie wypowiadają się młodzi specjaliści, którzy nie tylko skarżą się na obecny stan rzeczy, ale przedstawiają alternatywę.
Tak więc jeśli kadry są, pomysły są, więc odsuńmy w końcu te czerwone świnie od koryta i zacznijmy się rządzić sami!!!

Zapraszam do oglądania.

2 komentarze:

 1. Sprawy Katastrofy Smoleńskiej, Marszu Niepodległości, ACTA pokazały, że rząd boi się jak cholera ludzi, którzy w takiej ilości wychodzą na ulicę i jestem bardzo ciekaw, co by było, gdyby Polacy się zmobilizowali i w liczbie, powiedzmy miliona pojechali na Wiejską do Warszawy, czy wówczas znowu zostaliby potraktowani jak bydło, czy też w końcu coś się zmieniło na lepsze.

  PS. Nowa oprawa graficzna bloga naprawdę świetna ;)

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dobrze, że ludzie są już rozruszani. teraz trzeba potrząść władzą. utlenić parę samochodów, albo chociaż opon, poklepać... po plecach jednego z drugi itd.
   co do grafiki to ona będzie jeszcze ewoluować, to na razie taka beta. mało mam czasu ostatnio przez to.

   Usuń