czwartek, 11 kwietnia 2013

Prezydent

Film "Prezydent" to obraz o zdecydowanie największym prezydencie wolnej Polski. Z perspektywy czasu i na tle dzisiejszych miernot, dopiero zauważamy kim był Lech Kaczyński.

 Przede wszystkim Kaczyńskiemu trzeba oddać, że był to człowiek z wizją. Prezydent dobrze rozpoznawał zagrożenia i nie bał się śmiałych posunięć. Do tego był osobą niezwykle kompetentną. Nie ma w Polsce dziś osoby o lepszej biografii. Odpowiedni człowiek, który znalazł się w odpowiednim czasie w odpowiednim miejscu. Zrobił wiele dla kraju. Na prawdę powinniśmy ubolewać, że zmarł, bo gdyby tak się nie stało dzień dzisiejszy wyglądałby na pewno lepiej.

Byłaby to Polska zdecydowanie bardziej bezpieczna i poważana. Z dużą dozą pewności siebie mogę powiedzieć, że też zamożniejsza. Czy to się komuś podoba czy nie, ale Lech Kaczyński to jeden z najwybitniejszych Polaków powojennej Polski.
Zapraszam do obejrzenia krótkiego wspomnienia o tragicznie zmarłym prezydencie.

4 komentarze:

 1. Bardzo dobry i bardzo mocny film. Wielkie dzięki za wrzucenie!

  Mam nadzieję, że kiedyś ten i inne filmy prezentujące prawdę o wielkich Polakach, ukazujące prawdę o historii etc będą normalnie emitowane w TV publicznej i polskich szkołach.

  PS. W poniedziałek do tygodnika " Sieci" był dodany film "Testament". Też bardzo mocna rzecz. Oglądałeś? I tak w ogóle byłeś w środę w Warszawie?

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Film dobry, ale ja bym zrobił inny. Mniej o tym jakim człowiekiem był Kaczyński a bardziej o tym jakim był prezydentem. Film, który też tłumaczyłby co chciał osiągnąć prezydent. Jakie były założenia, co udało się zrobić. Trochę fabularyzowany, aby pokazać jak obejmował określone stanowiska itd. Tak się trochę rozmarzyłem.

   A co do "Testamentu" to nie widziałem niestety.
   A z 10.04 to przez leserstwo i imbecylizm jednego debila nie mogłem uczestniczyć niestety w żadnych obchodach, nawet tych we Wrocławiu.

   Pozdrawiam

   Usuń
  2. Wydaje mi się, że następny film "Gazety Polskiej" będzie właśnie nakręcony w taki sposób polityczny życiorys Lecha Kaczyńskiego. Może nawet film ten zostanie podzielony na dwie części, tak jak podzielona została najnowsza książka prof. Cenckiewicza opisująca biografię Śp. Prezydenta.

   Pewnie już znalazłeś, ale na wszelki wypadek wysyłam link do 1 cz. "Testamentu" :)
   https://www.youtube.com/watch?v=NYTrVtpgDSA

   Pozdrawiam

   Usuń
  3. tak znalazłem zdążyłem nawet obejrzeć już 3 części. Dziwi mnie tylko to, że pojawia się taki film a ja nic nie wiem;)

   pozdro

   Usuń