piątek, 5 października 2012

"Tanie Państwo" Platformy O.

Donald T. to taki jakby gospodarczy liberał-gawędziarz, czyli coś na kształt erotomana-gawędziarza co to o seksie tylko mówi. 
 
Pół biedy jakby Donek był sobie takim legislacyjnym impotentem, ale niestety tak nie jest. Donald T. jak mówi, że ograniczy zatrudnienie w administracji o 10% to znaczy, że je o tyle właśnie podniesie. Pokazuje to najnowszy raport Fundacji Republikańskiej.
 Raport to raptem 33 strony, ale dobitnie pokazuje, że Platforma walczy z bezrobociem w bardzo osobliwy sposób, czyli mnożąc etaty w biurokracji. Jak łatwo się domyślić ciągnie to za sobą ogromne koszty idące w miliardy złotych.
 Raport sprowadza się do 3 tabel, ale dla ambitniejszych cały raport jest tu: http://www.cafr.pl/wp-content/plugins/downloads-manager/upload/2012.09.25%20Raport%20FR%20Zatrudnienie%20w%20administracji%20rz%C4%85dowej%20-%20dynamika%20i%20koszty%20final.pdf


2 komentarze:

 1. Wczoraj pewien pożyteczny idiota powiedział mi w antykwariacie, że państwo, żeby dobrze działać, nie może być tanie. Dlatego trzeba zaapelować do Donalda T., że urzędników jest wciąż za mało i z całą pewnością za mało zarabiają, a dopóki się to nie zmieni, dopóty w Polsce nie będzie dobrze.

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ten sam wątek poruszyłem w tekście o stadionie awangardowym. Stadion też musi być drogi, aby był dobry. a jeśli jest zły to tym gorzej dla faktów.

   Usuń