środa, 26 września 2012

Debata Ekonomiczna PiSu

Jeśli ktoś twierdzi, że PiS jest partią jednego tematu to jest w grubym błędzie. Tytułowa debata to coś unikalnego w naszych warunkach. 

Jest to druga poważna dyskusja o Polsce w ostatnim czasie(wcześniej Kongres Polska Wielki Projekt) To wydarzenie jest wyjątkowe z kilku powodów.
Pierwszy to, że brakuje nam w Polsce dialogu. Donald T. wielokrotnie pokazywał, że ma w dupie to co ma do powiedzenia Naród. Jaskrawymi przykładami jest "reforma" emerytalna, ACTA czy dyskryminacja TV Trwam.
Jeśli nawet Donek chce z kimś gadać to nie dlatego, żeby coś wyjaśnić a zdobyć kilka punktów sondażowych. Ten debil nawet rozmawiając z rodzinami ofiar smoleńskich ma w tyle głowy PR.

 Debata Ekonomiczna jest też unikalna dlatego, że była bardzo pluralistyczna(rozpiętość poglądów jest na prawdę imponująca!) i niedemagogiczna. Spotkali się ludzie o odmiennych poglądach, nie mających zobowiązań wobec władzy, czy innych partii. Dodatkowo zgromadzenie na sali tylu ludzi z tytułami naukowymi to prawdziwa intelektualna gratka. Mimo, zgromadzono tak poważnych naukowców raczej przeciętny Kowalski nie powinien mieć kłopotów ze zrozumieniem o czym mówiono.
 Jarosław Kaczyński też był dobrze przygotowany. Brak z jego strony komunałów charakterystycznych dla naszego establishmentu. Kaczor słuchał i dyskutował. To człowiek, który w otoczeniu elity intelektualnej, czyli profesorów nie czuje kompleksów.
Po tej debacie stwierdzam, że PiS jednak może przejąć władze w Polsce. Nie tyko dlatego, ze jest do tego merytorycznie przygotowany, ale również dlatego, że po prostu słucha ludzi.

 Zapraszam do oglądania!

20 komentarzy:

 1. Witam Teoria.

  Dzięki za wstawienie filmów. Ostatnio nie mam za bardzo czasu na w miarę dokładne obserwowanie tego wszystkiego, co dzieje się w Polsce i na świecie i nie miałem okazji śledzenia tej debaty. Pomysł świetny, dyskusja rzeczowa, konkretna i bez głupkowatych i niepotrzebnych pyskówek. Teraz tylko pytanie: czy cokolwiek z tej dyskusji wykorzysta Donald T. i jego mafia? Na 99,999% nie. Nie musimy uzbrajać się w cierpliwość, bo podwyżka VAT do 25% jest nieunikniona. Nie wiem tylko, czy zrobią to po cichu przed Bożym Narodzeniem, czy w przyszłym roku przed Wielką Nocą.

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A witam!!

   dyskusja jak na nasze standardy publicznej debaty to była genialna, ale mam nadzieje, że to dopiero przedsmak.

   Tak nawiasem mówiąc to nie wiem co to za "geniusz" zarządza tym kanałem pisu na youtube, bo nawet nie wstawiono tagów. jeśli nie miałbym subskrypcji ich kanału byłoby praktycznie niemożliwe znalezienie tej debaty.

   Donek może i owszem taką pseudo debatę by zrobił z podstawionymi "ekonomistami", ale o reformowaniu Polski nie ma mowy, po nas choćby potop.

   Usuń
  2. Pisałem kiedyś o prywatyzacji Elektrowni Bełchatów. Jak dowiedziałem się dzisiaj od związkowców OPZZ i "Solidarności" Vincent R. sprzedał 20% akcji Elektrowni i planuje dalszą sprzedaż i niedługo skarb państwa nie będzie głównym udziałowcem największej polskiej elektrowni, ale chuj z tym. Najważniejsze, że służby PRL i przyjaciele PO będą zadowoleni i przy kasie. Potwierdzeniem sprzedaży jest cena akcji na giełdzie, która mimo inwestycji PGE, takich jak elektrownia atomowa i łupki cały czas stoją w miejscu, a nawet spadają.

   Pozdrawiam

   Usuń
  3. a bo tak najlepiej zrobić sprzedać wszystko w pizdu, kraj zadłużyć, ale dać iluzje stabilności. Ta banda tak działa, ale najgorsze jest to, że jakiś "bystry" korwinista się cieszy z tej wyprzedaży.

   Pozdrawiam

   Usuń
  4. W zeszłym tygodniu niemalże wszystkie główne serwisy informacyjne pominęły informację, o tym, że w UE upadł pomysł eurodeputowanych Platformy Obywatelskiej o zakazie eksploatacji gazu łupkowego w krajach Unii.

   Teoria, od wtorku jestem magistrem geologii i poważnie zastanawiam się czy nie wyjechać do Anglii składać pościeli za stawkę 8 funtów netto na godzinę (jedną z najniższych na wyspach). Dopóki rządzi Platforma, dopóty nie mam najmniejszej ochoty dalej mieszkać w Polsce, we wszechobecnych kłamstwach, które tak jak napisałeś, dają iluzję stabilności, w które tak wiele osób wierzy. Można powiedzieć, że jeśli coś mi się w Polsce nie podoba, to powinienem robić wszystko, żeby to zmienić, ale chyba jednak to już nie te czasy. Mam jednak nadzieję, że po raz kolejny się mylę.

   Pozdrawiam

   Usuń
  5. Na wstępie to gratuluje tytułu!!

   A co do peło to ono wiecznie rządzić nie będzie raczej krócej niż dłużej.

   Mógłbyś jakimś linkiem zarzucić o tym pomyśle eurodeputowanych platfusków?

   Pozdro

   Usuń
  6. http://www.srodowisko.abc.com.pl/czytaj/-/artykul/pe-nie-przeszedl-zakaz-wydobycia-gazu-z-lupkow

   Pozdrawiam

   Usuń
  7. nie wiem, ja może jakoś źle czytam, ale tam napisali, że przyjęli ten raport Sonika przez co odrzucili zakaz wydobycia.

   Usuń
  8. Przyjęli raport, poprawiając milion bzdetów, które starał się wmówić Sonik, które miały zakazać wydobycia gazu łupkowego. Ani jedna z jego tez czy cholera wie jak to nazwać nie przeszła. Może podczas dalszych głosowań będzie chciał wmówić europosłom, że eksploatacja gazu łupkowego spowoduje wyschnięcie Wisły? Albo zanieczyszczanie 30 letnich studni gospodarzy wiejskich?

   Pozdrawiam

   Usuń
  9. PS. Powyższe info od znajomego, który jest aktualnie w Brukseli na jakimś stypendium.

   Pozdrawiam

   Usuń
 2. Odnośnie Twojego wpisu pod zdjęciem "pisowski TVN". Kiedyś Stefan "won" Niesiołowski był przyjacielem Antoniego Macierewicza, z którym pracował dla dobra Polski w KORze oraz Marka Jurka, z którym zakładał ZChN, a dzisiaj jednego nazywa cymbałem, a drugiego psychopatą, oczywiście przy wielkiej uciesze dziennikarzy i marszałka Sejmu.

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. za słowa o tym że do pisu go nie przyjęli chciał Giżyńskiego do sądu podawać, ale jak widać do tej pory nie ma rozwiązania tzn. było to prawda, ale na potrzeby medialnej zgrywy trzeba było powiedzieć, że go pozwie.

   Usuń
  2. No właśnie. A zdebilowacone lemingi po każdym komentarzu potępiającym zachowanie Niesioła drą mordy, żeby Macierewicz, Kaczyński i reszta "oszołomów" pozwali go, bo tylko to potrafią. W sumie to dziwię się ludziom z PiS-u, Solidarności, Solidarnych 2010 etc, że jeszcze nikt z nich nie dał mu w mordę, bo ja zrobiłbym to już dawno temu.

   Pozdrawiam

   Usuń
  3. wtedy zrobiliby go męczennikiem. Przecież już raz na niego dybał Cyba;)
   Może też uważają, że gówna się nie tyka. Uwierz mi nie warto. ja nie wierzyłem i się w ostatnich dniach o tym dobitnie przekonałem.

   Pozdrawiam

   Usuń
 3. Nie oglądałem całości, ale "element pewnej demagogii" jednak się znalazł http://www.youtube.com/watch?v=XdqOVTTLo6c
  Trudno przekazać ton w słowie pisanym, ale piszę to żartobliwie, bez złośliwości. Nie chcę się kłócić.

  Maverick

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. a szkoda, żeście nie oglądali całości, bo Profesor Gwiazdowski mówił, że to takie prowokacyjne pytanie. To raczej demagogia z jego strony jeśli już. Chciał uwypuklić swój pkt. widzenia. Z resztą panowie Gwiazdowski po zakończeniu debaty jeszcze przez dłuższy moment dyskutowali. Gwiazdowskiego cenię za to, że nie jest wbrew pozorom doktrynerem.

   Usuń
  2. Nie rozumiem czemu napisałeś tak, jakby sugerował Kaczyńskiemu demagogię. Chodziło mi o to, że napisałeś, że nie było demagogii, a Kaczyński "element pwenej demagogii" wyłapał u Gwiazdowskiego.

   Maverick

   Usuń
  3. wyłapał nie wyłapał. panowie wyjaśnili sobie, że to raczej prowokacja była niż demagogia. ja przy tym pozostanę, że jednak demagogii nie było. Bo to o to chodzi?
   To chyba będzie eot.

   Usuń
 4. Wracając jeszcze do tematu debaty. Zauważyłeś, że największym problemem związanym z tą debatą dla PO, RPP, PSL, głównych mediów etc nie jest to, o czym na niej mówiono, przedstawione pomysły, alternatywy i sama dyskusja, ale to, że nie zaproszono na nią Vincenta R. czy też Leszka Balcerowicza? Ale najbardziej rozbrajają teksty, że Kaczyński pokazał przez to swoją nienawiść do osiągnięć Solidarności, Okrągłego Stołu i wolnej Polski, co usłyszałem w TVPInfo od "eksperta".

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. to mi przypomina taką jedną dyskusję w radiu zet: http://wiadomosci.wp.pl/page,3,title,Ks-Kazimierz-Sowa-mam-nadzieje-nawrocic-kiedys-Janusza-Palikota,wid,14502647,wiadomosc.html

   co to olejnik odkryła, że oprócz rewolucji może być jeszcze kontrrewolucja. Jej pewnie reakcyjność to tylko z komunistyczną propagandą kojarzy, w sensie takim, że reakcja to musi być strasznie coś złego.
   Taki płaczliwy ton, że już żeśmy zagarnęli, brudnymi łapskami objęliśmy... i to ma nie być na zawsze nasze... chlip, chlip.
   To tak w kontekście tej mitycznej demokracji co to teraz mamy.

   Vincent R. pokazał już wielokrotnie w komisji skarbu, że on ma w dupie to co inni mówią. jakby tam nawet przyszedł to po to aby ją sabotować lub co najmniej w celach PR.

   Usuń