poniedziałek, 31 grudnia 2012

Na koniec roku 2012

Rok 2013 nie zapowiada się wcale wesoło, ale żeby nie było, że przemawia przeze mnie pisowski pesymizm opiszę w tym poście(obok podsumowań i życzeń) hipotetyczne kalendarium końca Polski, które na szczęście się nie ziści.

To może od kalendarium


Styczeń 2013
Pucz zwolenników Ruchu Palikota. Ucieczka Donka do Peru. Palikot zostaje Premierem.

Luty
Zamieszki dalej trwają. Bronisław Komorowski ustępuje z funkcji prezydenta. W ramach ustaleń trójkątnostołowych(okrągło nie bo już było a krzyżyk nastręczał złych skojarzeń palikociarni, a trójkąt to nawet seksualnie się kojarzy więc jak najbardziej) prezydentem zostaje Radosław Sikorski.

Marzec
Delegalizacja Radia Maryja, PiSu, SP i KK.

Kwiecień
Kaczyński znaleziony martwy w samochodzie na poboczu ulicy Nowogrodzkiej z 5-ioma ranami postrzałowymi głowy. Biegli orzekają, że zgon nastąpił w wyniku odniesionych ran podczas wypadku samochodowego.

Maj
Gazeta Wyborcza ogłasza, że Kaczyński podczas wypadku był pijany. Równolegle Tomasz Lis pyta: Czemu Jarosław kierował samochodem nie mając prawa jazdy?

Czerwiec
Po wprowadzeniu nowego prawa przeciwko myślozbrodii, Gowin zostaje skazany na 10 lat Łagru za odchylenie Pisowskie.

Lipiec
Sikorski podpisuje akt łaski dla Gowina, ogłaszając przy tym, że co prawda Gowin dopuścił się obrzydliwego występku używania imienia "Jarosław", ale nie ma takiej rzeczy której nie uczynił dla pluralizmu.

Sierpień
Gowin przyjmuje imię Euromir i  wysłany do placówki dyplomatycznej w Ułan Bator.

Wrzesień
Sejm przegłosował ustawę dopuszczającą aborcję postprenatalną dopuszczającą usuniecie płodu do 14 roku życia. Wchodzi też nowelizacja ustawy eutanazyjnej pozwalająca przeprowadzać zabieg "godnej śmierci" dla obywateli którzy ukończyli co najmniej czternasty rok życia.

Październik
Kolejna nowelizacja ustawy aborcyjnej i eutanazyjnej. Poprawka głosi, że kompetencje w sprawie wydawania orzeczeń o skierowaniu na aborcję wydaje odpowiednio: Prezydent, burmistrz lub wójt w zależności od rodzaju jednostki administracyjnej zamieszkiwanej przez abordowanego czy tez usypianego.

Listopad
Palikot podaje się do dymisji z funkcji premiera i przyjmuje nową funkcję "Premiery" Urząd Premiera zostaje zlikwidowany a jego kompetencje przejmuje urząd "premiery".

Grudzień
Głosowanie nad budżetem. Budżet nie może zostać podpisany bowiem zbyt wielu pieniędzy brakuje w kasie państwa. Palikot ogłasza obłożenie wyższym podatkiem kleru, wskazując na jego pazerność. Ustawa nie przechodzi z powodu braku kleru(zdelegalizowany w marcu).


Sylwester to naturalnie czas podsumowań.

W roku 2012 napisaliśmy dla was 64 notki, czyli trochę więcej niż zakładał plan minimum a on wynosił 60 notek. W roku następnym zakładamy ten sam plan minimum.

W tym roku też założyliśmy fanpage na facebooku na którym obecnie mamy 73 fanów(kanał ruszył 12 sierpnia) wynik to może nie piorunujący, ale nie prowadziliśmy żadnej akcji promocyjnej więc nie jest źle. W tym miejscu chcieliśmy też podziękować właścicielce strony Leczenie lemingozy zakaźnej za bezinteresowną pomoc w sprawie fanpage facebook.

Zreformowaliśmy niedawno też kanał Teoria życia.tv tak aby był dostępny w identycznej formie zarówno na facebooku jak i tu na blogspocie. Pamiętajmy też, że podobnie jak inne zakładki, zakładka teoriażycia.tv powstały w tym roku.

Wracając do facebooka to w roku 2013 będziemy próbować znowu ściągnąć ludzi z facebooka na bloga, bo jak pewnie zauważyliście duża część dyskusji z bloga przeniosła się na fb. Trochę szkoda, ale coś wymyślimy.

W tym roku dodaliśmy też widgeta od Stefczyk.info, dodatkowo macie tu też newsy od wPolityce.

W tym roku zmieniliśmy też szablon i strwożyliśmy logo bloga. Ku naszej uciesze niedawno Fronda.pl upodobniła się wyglądem do tego bloga;)

W roku 2013 na pewno wygląd bloga się zmieni. Pewnie przybędzie slajder. Na pewno przybędą nowe elementy. Dziś już mogę zdradzić, że przybędzie nowa zakładka "Film/serial" w której jak sama nazwa wskazuje będziecie mogli obejrzeć filmy i seriale, głównie o tematyce polityczne, religijnej ale też całkiem odmiennej. Nowa zakładka będzie przyrastała powoli, ale systematycznie.


Na koniec chciałbym Wam życzyć aby ten nowy rok przyniósł nowe. Jest na to ogromna szansa, nie tylko dlatego, że Donek jest taki fatalny, ale dlatego, że podobne nastroje są w całej Europie. Życzę też aby w tym ciężkim pod względem finansowym roku 2013 jakoś przetrwali. No i na dziś życzę Wam szampańskiej zabawy!!


A tu jeszcze post sprzed 3 lat: jak spędzić sylwestra i trochę podsumowań. Prawa, że fajny byłem?

6 komentarzy:

 1. Ano fajny;)

  Co prawda ostatnio malo sie odzywam gdziekolwiek(zajety jestem)ale czytam.Dzieki za swietnego bloga i pozdrawiam.

  Piotr34

  OdpowiedzUsuń
 2. Troszkę spóźnione, ale... :-)

  Wszystkiego dobrego w Nowym Roku Teoria! Oby wszystko w życiu osobistym ułożyło się tak, jak sobie to zaplanowałeś. Oby już zawsze wchodziły tylko Twoje pozytywne typy polityczno-społeczne i oby Twój blog wciąż i dalej rozwijał się w co najmniej takim tempie jak dotychczas :-)

  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Powiem szczerze, że życia osobistego nigdy nie planowałem;) ale mam nadzieje, że będzie raczej z górki, co raczej nie będzie oczywiste. Tym niemniej dziękuje.

   A co do tempa rozwoju bloga to najbardziej ograniczać będzie deficyt czasu, ale będę się starał. Blog zyskał na odwiedzinach głównie dzięki alfabetowi leminga, ale i bez alfatebu.. ten rok jest na plusie, do tego trochę się ruch zdywersyfikował, czyli częściowo na facebooka przeszedł. Hans Klos też wydaje się słabować, chociaż przez długi czas spora część ruchu pochodziła z jego bloga. Myślę też w blogrola trochę zainwestować. Można też zawsze popróbować na innych platformach blogowych, bez porzucania tego miejsca. W każdym razie pomysły są.

   Pozdrawiam

   Usuń
  2. A jak będzie z energy drinkami? Naprawdę chcesz tamten blog rzucić w pizdu jak to napisałeś w jednym z komentarzy?

   Pozdrawiam

   Usuń
  3. No jeszcze nie wiem, ale statystyki słabe, bo niewiele ponad 10k miesięcznie. Słaby to biznes bo z reklam lipne kwoty a do tego czasem trzeba lecieć na drugi koniec miasta żeby coś nowego kupić. za stary chyba na to jestem. Pomysłów na bloga energy drinki oczywiście mnóstwo, ale to musiałby się jakiś inwestor zainteresować, a tak to szkoda mojego czasu i pieniędzy.

   Pozdrawiam

   Usuń