czwartek, 6 grudnia 2012

Lepszy niż Jackowski


Jak głosi porzekadło: "nie chwalą cię, chwal się sam". To się trochę pochwalimy.
 
Jak się okazało ostatnio bardzo dużo typów nam weszło. Mianowicie bezbłędnie przewidzieliśmy JKMa w "URz"(skrin z fejsa niżej, przypominam, ze info odnośnie tego faktu pojawiło się dopiero 30litopada.

http://wpolityce.pl/artykuly/41663-korwin-mikke-zachwycony-czystkami-w-uwazam-rze-bedzie-tez-nowym-autorem-pisma-piotr-gociek-ujawnia-szczegoly-dzialan-nowego-naczelnego

W ostatnim tekście: http://teoriazycia.blogspot.com/2012/11/w-sieci-nowy-dwutygodnik.html
Postawiliśmy tezę, że w przyszłości " W Sieci" może stać się tygodnikiem: 

Zanim zabierzemy się do następnej rozkimy(termin nieco debilny, ale w normalnym języku na tą chwilę nie znajdujemy lepszego określenia ) to chwilę pozostaniemy przy "nowym" URz.

Kupując gazetę w poniedziałek rano mieliśmy nadzieje(na zasadzie chciejstwa bardziej niż osądu) na piękną katastrofę. No i tak sobie rano wchodzę do kiosku i już od progu sprzedawca zagaja do mnie: "Nie było pana tydzień temu po Uważam Rze..." Ja na to: "Dziś ostatni raz. Redakcję wymienili". Sprzedawca nie bardzo wiedząc o co chodzi rzekł: "2,90zł poproszę".
No i jak już wiecie cenę URz właśnie obcięto o złotówkę, taka promocja.
Co ciekawe nad tytułem gazety mamy info o tym, że w gazecie piszą: Ziemkiewicz, Semka, Warzecha... Niestety nie zdążyli wycofać swoich tekstów z redakcji, ale za to jest JKM. I powiem, że wiązałem pewne nadzieje na katastrofę z tej strony.
Szybko przekartkowaliśmy lekko podnieceni całą gazetę, zwracając głównie uwagę na duże teksty. Nie ma... ale zaraz, zara... jest! Schował się skurczybyk z malutkim tekstem na stronie nr 8. Mały artykulik koło Rolickiego w miejsce Jachowicza. Tekstu przepisywać nie będę, bo powiem szczerze, że nie warto, ale jak się domyślacie: Banda czworga, Magdalenka itd. nawet dostaliśmy wyjaśnienie, dlaczego Lech Kaczyński mógł być w mainstreamie a dlaczego Jarosław nie.
Liczyłem, że w środku może znajdzie się jakaś reklama Nczasu albo chociaż korwinowej księgarni, no niestety.
Reszta gazety całkiem przyzwoita. Niestety katastrofę trzeba odsunąć w czasie przynajmniej o tydzień.
Szczerze to trochę szkoda mi tego Pińskiego, tak po ludzku zwyczajnie. Bo pomyślmy chwilkę taki Piński zostaje nagle ważniejszy niż śmietanka polskiej dziennikarki. Jaki to prestiż a tu się okazuje, że gówno! No nic kariery nie zrobi.

No i teraz rozkmina. We wstępie tekstu o Nicponiu zastanawialiśmy się jak to jest, że dopiero teraz o Nicku zaczęli gadać. Myślę sobie o timing chodzi. No i się okazuje, że niedawno nasz Rudy Cudak otwierał fragment drogi ekspresowej S8 Oleśnica-Syców: http://etransport.pl/wiadomosc,21475,otwarcie_s8_olesnica_sycow.html No i się zastanawiacie co to ma z Nicponiem wspólnego? Otóż Artur tam właśnie z grubsza mieszka i pewnie się bali, że z tej swojej strzelby rudą małpę upierdoli;).


4 komentarze:

 1. Witam Teoria.

  Muszę przyznać, że większy niepokój o nowe "URze" od Ciebie przejawiają redaktorzy "Gazety Wyborczej", którzy wyrażają wielkie zaniepokojenie i ogromną troskę o przyszłość tygodnika. Być może niedługo podpowiedzą kolegą z konkurencji, co zrobić, żeby nowa prawda była jeszcze bardziej objawiona i prawdziwa niż ta, którą sami prezentują.

  A poważnie to również zakupiłem w poniedziałek "URze" z ciekawości żeby zobaczyć zmianę i ją zobaczyłem jak jasna cholera, a pieprzenie we wstępniaku nowego red. naczelnego o demokracji, dziennikarskich standardach, niepokorności i utrzymaniu linii programowej i intelektualnej "URze" jest najwyżej funta kłaków warte i pozostaje czekać na likwidację tego tygodnika. Niestety w przyszłym tygodniu również je kupie, żeby sprawdzić, kim zostaną na stałe zastąpieni piszący jeszcze w tym numerze Ziemkiewicz, Warzecha etc.

  PS. Gratuluję udanych typów :)

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wiem jak tam w całej wyborczej, ale jak u Kraśki był Żakowski z tym drugim: http://www.tvp.pl/vod/audycje/publicystyka/na-pierwszym-planie/wideo/04122012/9093539 to jakoś się tam nie martwili zbytnio. mówili coś jakby: spoko to sobie nową gazetę założycie. Nosz kurwa! ja bym tak chciał żakowskiego i tego drugiego zobaczyć jakby się zachowywali jakby nagle anihilował wieżowiec na czerskiej, spółka agora zbańczyła a resztę kasy michnik zwinął do Tel Awiwu i z tej okazji pocieszałby ich Karnowski, że mogą sobie sami gazetę założyć, bo i wybitne umysły są i brand;)

   W poniedziałek URz powinno być po 1.90zł;)

   A co do udanych typów to bym się jednak wolał mylić.

   Usuń
  2. Szkoda, że nikt nie zadaje pytania: Dlaczego w przypadku rozpuszczania w opinii publicznej i świadomości Polaków kłamstw, takich jak kłótnia generała Błasika z kpt. Protasiukiem, "tak lądują debeściaki", "jak nie wyląduje to mnie zabije" itd. nie poleciała żadna głowa ani w TVN, ani nigdzie indziej. Skoro wyszło, że to perfidne i podłe kłamstwa, to chyba powinno się wyciągnąć jakieś konsekwencje, prawda?

   "Rewelacje" Cezarego Gmyza i redakcji "URze" okazały się prawdą. Poza tym, każdy kto się na nie powoływał, mówił, że tak wynika z informacji ich informatorów. Teraz okazuje się, że wszystko jest prawdą i coś nie słychać głosów żądających przywrócenia do pracy tych, których zwolniono i tych którzy odeszli. Słychać za to Niesioła i Olszewskiego, którzy pierdolą coś o nienawiści i potrzebie zamknięcia wszystkich w pokojach bez klamek.

   Według mnie lepiej się nie mylić w typach, takich jak tygodnik "W Sieci" :) oby takich pozytywnych typów, które potem się potwierdzą było jak najwięcej :)

   PS. Czy kupisz jutro "Uważam Rze"? Bo ja przyznam, że kupię, żeby sprawdzić jak się zmienia ;]

   Pozdrawiam

   Usuń
  3. kurde nie wiem czy kupię jutro URz bo fajnie się zapowiada wSieci.
   Co do typów to faktycznie akurat te nie są złe, ale jak prześledzić te wcześniejsze trafy to już nie tak różowo.

   A co do meritum mi się tak wydaje, że te reguły wszystkie to są po to żebyśmy my je przestrzegali. My prawaczki, cebulaczki a rasa panów z czerskiej i okolić już nie musi. albo to jakiś rodzaj dwój myślenia, podwójnych standardów z resztą na jedno wychodzi. Zastanawia mnie tylko czy te kurwy to na zimno tak wszystko robią czy wierzą, że tak powinno być?

   Usuń