sobota, 19 stycznia 2013

Anatomia Upadku

Pierwszy tak kompletny i wyważony dokument o Smoleńsku.
 
Nowy film Anity Gargas to kawał dobrego dokumentu. Znajdujemy tam relacje naocznych światków wydarzenia. Mamy też wypowiedzi ekspertów, no i oczywiście dowody kłamstwa rudej małpy. Zarówno relacje świadków jak i wypowiedzi ekspertów po prostu masakrują bzdety raportu MAK i komisji Millera, który nawiasem mówiąc wygląda jakby był sporządzany na bazie raportu MAK.

Niby wszystko co znajduje się w dokumencie jest już powszechnie znane, ale dzięki temu obrazowi mamy lepsze wyobrażenie tego co mogło a co nie mogło się w Smoleńsku stać. Klasykiem jest tu mit pancernej brzozy tkwiący głęboko w umyśle lemingów. W filmie mamy pokazane i wytłumaczone jak krowie na rowie, że rozbicie się samolotu o brzozę jest tak głupie i bezczelne ze strony głosicieli tych tez, że aż brakuje skali, aby to nazwać.
Tak nawiasem jeszcze to ja jestem bardzo ciekawy co Sikorski twittnie jak do Polski wróci wrak Tupolewa a raczej co z niego zostało, bo okazuje się, że z połowa wraku jest już upłynniona po różnych złomowiskach. Chociaż jak tak głębiej pomyśleć to nie jest to jego problem, bo nawet jak za rok resztka wraku wróci do Polski to do tego czasu nie będzie już platformy obywatelskiej.
Dokument bez niepotrzebnych wstawek. Polecam każdemu a lemingom w szczególności.

8 komentarzy:

 1. Witam Teoria.

  Po obejrzeniu tego filmu nikt nie powinien mieć jakichkolwiek wątpliwości, dlaczego nie doszło i prawdopodobnie nigdy nie dojdzie do konfrontacji między Komisją Millera a Komisją Macierewicza.

  Dzisiaj znowu komunistyczny apartczyk, nijaki Tomasz Nałęcz, znowu zaczyna coś pieprzyć o winie Prezydenta, jego kancelarii, Jarosława Kaczyńskiego, śp. Jadwigi Kaczyńskiej etc. Parafrazując fragment książki Stephena Kinga, pt. "Stukostrachy" - "Czasami człowiek sądzi, że ujrzał już dno studni ludzkiej głupoty i podłości, ale spotyka kogoś, dzięki komu dowiaduje się, że ta studnia jednak nie ma dna".

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. konfrontacja komisji Millera i Macierewicza wyglądałaby jak konfrontacja na płaszczyźnie naukowej studenta, który przez cały semestr bimbał i wziął jakieś notatki z ksera i raz przeczytał ze studentem prymusem, który cały semestr zapierdalał. Myślę, że Millery tego świata niewiele lepiej znają ksero MAKu niż ten student-leser.

  pozdro

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I przede wszystkim dlatego autorytetom moralnym, michnikowszczyźnie, salonom etc pozostało tylko robienie sobie jaj z całej tragedii, co tylko ośmiesza i kompromituje nas przed całym cywilizowanym światem.

   Czy myślisz może tak jak ja, że 10.04.2013, coś w końcu pęknie i cały ten system kłamstw i manipulacji III RP szlag trafi?

   Pozdrawiam

   Usuń
  2. po prostu wykpić coś jest najłatwiej i dlatego często żal mam do samego siebie, że tak często kpie sobie w notkach zamiast całkowicie merytorycznie się odnosić.

   10.04.13 nie wiem czy będzie przełomowy, ale na pewno sporo punktów PiS nabije.

   PS. pytałem mnie niedawno czy zauważyłem nasilającą się propagandę trolli na różnych forach i tak zauważyłem. Do tego widzę, że te kurwy robią coraz więcej antyklerykalnych demotów, czy innych mistrzów w miarę się jeszcze kwejk odgryza, ale widzę, że dość mocno lewactwo poszło flanką "dosadnego przekazu".

   pozdro

   Usuń
  3. Powiem tak: zastanawiałem się dlaczego ostatnio w mediach królują skompromitowani polityce lewicy jak Oleksy i ludzie związani z PRL. Doszedłem do wniosku, że pierwotna taktyka odświeżenia ich przyniosła skutek, więc teraz będą oni na siłę lansowani i zapraszani do wszystkich programów telewizyjnych i radiowych, w ciągu dnia, do ilu tylko będą w stanie przyjść, żeby leming wiedział, kto jest trendy, kto ma rację i czyjego głosu trzeba słuchać.

   Tą samą linię wyznaczono trollom, zombie czy jak ich tam nazywać. W tym przypadku zastanawiam się jednak czy jest w takim postępowaniu jeszcze miejsce na jakąkolwiek moralność czy tylko najważniejsze, żeby kasa się zgadzała.

   Ciekawe jak za niedługo będą wyglądały wpisy w związku ze zbliżającą się kolejną rocznicą katastrofy smoleńskiej.

   Pozdrawiam

   Usuń
  4. Bodaj Michalkiewicz twierdzi, że wybór platformy był tylko po to aby utorować towarzyszą powrót do władzy. Czy jest coś w tym prawdy, ja jednak wątpię. To raczej po to, aby ludzie nie rozumieli gdy ktoś ich będzie rozliczał. Wtedy ludzie będą mówić, ale czemu tego pana z tvn bijecie.
   Inna sprawa, że prości ludzie coraz częściej będą mówić: za komuny było lepiej", będą tak mówić, bo będzie coraz więcej biedy, więc przez pryzmat tego ten cały "rok gierka" to nie taki głupi pomysł.

   A co do wpisów trolli to ciężko mi mówić cokolwiek, bo nie wiem na ten moment.

   pozdro

   Usuń
  5. Wybór SLD bardziej by tu pasował, ale nie coś chyba w tym jest, skoro na salonach znowu są postacie takie jak np. Wojciech Jaruzelski, doszczętnie i kilkakrotnie skompromitowany Oleksy czy człowiek donoszący m. in. na Staszka Pyjasa czy Bronisława Wildsteina, czyli Lesław Maleszka. Nazwisk można by wymieniać i wymieniać. Wychodzi, ze prawie każdy z tamtego towarzystwa ma coś za uszami.

   Przypomniało mi się jeszcze jedno. Pod koniec 2008 roku albo na początku 2009 roku w radiowej Trójce Krzysztof Skowroński rozmawiał ze Sławomirem Nowakiem. Nowak całkowicie się wyłożył i skompromitował, w końcu Skowroński go pyta: "Więc jaki jest najważniejszy punkt programu PO"?, na co Nowak odpowiedział mniej więcej: "Musimy zrobić wszystko, żeby trzymać PiS z dala od władzy i to jest nasz główny cel".

   Pozdrawiam

   Usuń
  6. Co do pierwszego akapitu, to w takim razie to może chodzi o zaktywizowanie środowiska wokół GW, o taką histeryczną chęć zaistnienia po tym jak to WSI24 przejął rząd dusz.

   A co do drugiego akapitu to odpowiem pytaniem: czyż to nie piękne?

   Pozdro

   Usuń