wtorek, 14 maja 2013

Bunt stadionów

Bunt stadionów to kolejny film o konflikcie na linii rządzący- kibice. Kto w tym sporze ma rację? Nietrudno zgadnąć.Jakoś szczególnie nie przepadam za kibicami, bo razi mnie oglądanie łysej pały w dresie, bo tak często wygląda kibic polskiego klubu piłkarskiego. Do tego pomazane sprayem budynki. Jeden debil drugiemu na złość zamazuje napis jego klubu i umieszcza swój. Wszystko byłoby ok, bo co to za strata jak debil robi drugiemu na złość? No niby żadna, tylko że trochę elewacji szkoda. Te ich durne przyśpiewki też mnie raczej nie jarają.

No ale tacy kibice byli zawsze i jakoś Donkom tego świata to nie przeszkadzało, nawet na rękę im to było, ale jak nagle do głosu zaczęła dochodzić ta grupa kibiców, bardziej okrzesanych, lepiej zorganizowany, nie skupionych tylko na rozpierdolu, a do tego jeszcze z ostrym zacięciem antykomunistycznym i natykurewskim z transparentami: "Szechter przeproś za ojca i brata" i podobnymi w kierunku ITI to tak zostać nie mogło. No bo kto to widział...
Ale ci lepsi kibice nie wzięli się znikąd, bo to częściowo właśnie dzięki Gazownią w innym tvnom. Można powiedzieć, że przez to ruch kibicowski się uszlachetnił. Zyskał cel i istotnych wrogów. Jak już mówiłem "stadion" to nie moja bajka i ja się z nimi utożsamiać nigdy nie będę. Dziwi mnie tylko to po co sobie Donek robi takiego wroga? Jedną opcję już przedstawiłem: bo nabzdyczone michniki mu kazały. Druga opcja jest tak, że dla chwilowego poklasku, lub przykrycia jakieś sprawy Donald T. zdecydował się na taki ruch. Trzecia opcja jest taka, że Pan T. chciał wepchnąć w objęcia PiSu niesforną grupkę, która by PiSowi ciążyła.
 

10 komentarzy:

 1. Ja byłem na wielu polskich stadionach i muszę przyznać, że łyse debile w dresach to dzisiaj raczej element. Zarówno na Łazienkowskiej w Warszawie jak i na Sportowej w Bełchatowie można zobaczyć na trybunach zarówno całe rodziny, pary, ojców z dziećmi etc.
  Oczywiście zdarzają się ludzie, tacy jak podczas ostatniego meczu Legia - Śląsk w Finale Pucharu Polski, którzy rzucają racami w kibiców przeciwnej drużyny jak to zrobili debile z Wrocławia.
  Innym razem debile z innego miasta przez 90 minut nie dopingują swojej drużyny tylko śpiewają "Legia, Wisła, Widzew etc to stara kurwa...". To też dobitnie świadczy o ich poziomie intelektualnym.
  Jednak to według mnie element.

  Karanie dzisiaj drużyn za to, że robią oprawy o charakterze historycznym czy też politycznym jak np. kibice Lechii Gdańska, Lecha Poznań, Legii Warszawa, Śląska Wrocław etc jest po prostu absurdem. Ja rozumiem, że gdyby na trybunie rozwieszono jakiś plakat z Playboya albo jakieś ogłoszenie matrymonialne, niecenzuralne hasła itd. to można by to karać, ale karać za oprawy typu "17 września 1939 roku - IV Rozbiór Polski" lub "To jest hołd dla tych, co noszą blizny, dla tych którzy oddali swe życie za wolność Ojczyzny"?

  Cała ta nagonka i "wojna z kibolami" miała na celu po raz kolejny ośmieszenie prawicy i straszenie nią zwykłych, normalnych, skrzywionych na lewo obywateli. Prawica oraz PiS mają się kojarzyć jak najgorzej, dlatego na każdym kroku stara się podkreślić ich straszność. Gdy usłyszałem wczoraj w TV, że nielegalnych aborcji dokonują w Polsce najczęściej kobiety o poglądach prawicowych, to po prostu mało się nie przewróciłem. Przecież PO też była zakładana jak partia prawicowa, tyle, że dzisiaj nikt o tym nie pamięta.

  Miałbym bardzo dużo do napisania w tej kwestii, zarówno opraw meczowych i stadionowych debili, ale wyszedłby za długi komentarz, więc mam nadzieję dopisywać kolejne aspekty w trakcie trwania dyskusji :)

  Pozdrawiam i dzięki za wrzucenie filmu! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. trochę co innego na meczach trochę co innego w ogóle, bo ci szukający guza meczem się nie interesują. Inna sprawa, że bardziej w oczy się rzuca garstka debili niż tuziny normalnych.

   uważam też, że poziom kibicowania wzrasta, żeby nie było niedomówień. Niemniej jednak łyse, puste pały są niemal immanentnym elementem piłkarskiego życia i z tego powodu nigdy ufać im nie będę i liczyć również. Podobnie jak na raperów czy "chłopaków z pod bloków" tylko dlatego bo jest np. Tadek.

   Byłem też na pochodach NOPu i tak spora cześć ludzi to właśnie różnej maści kibice. Walenie petardami i wymachiwanie racami bez oglądania się na to czy kogoś przypadkiem nie przypalamy było z braku lepszego słowa powiem naturalne.

   ruch kibicowski został trochę wepchnięty w ręce pisu i nie ma się co obrażać zawsze można zrobić z tego jakiś użytek.

   Jak jakiś lewy dostanie po głowie zachwycony nie będę, ale protestować nie będę podobnie jak brak empatii mamy od tylu lat z lewej, tak jak i ja nie będę jej eskalował jakby nastąpiła zmiana i trochę po prześladowałoby się stronę lewą. na początek na 20 lat;)

   Usuń
  2. Swego czasu w Bełchatowie były mordobicia na linii GKS - Widzew. Gdy w końcu doszło do tego, że grupa kibiców Widzewa została ciężko pobita (kilku jest sparaliżowanych), to w odwecie ich koledzy chodzili po mieście i wbijali kibicom GKS-u nóż w plecy. Z takimi debilami trzeba walczyć i po prostu, w pewnym sensie, wyeliminować ich ze społeczeństwa. Dla mnie to nie ulega wątpliwości.

   Trzeba również pamiętać, że środowiska kibiców piłki nożnej, żużla i rugby zawsze miały w swoich kręgach taki element. Nigdy tego się do końca nie wyeliminuje, bo nawet na Zachodzie sobie do końca z tym nie poradzono, ale na pewno nie można robić takiej szopki, jaką zafundował nam Donald T. i jego ekipa.

   Pozdrawiam

   Usuń
  3. zgadzam się w stu procentach;)

   Pozdro

   Usuń
  4. Słyszałeś, że Ministerstwo Sportu musiało dopłacić 5 mln zł do ubiegłorocznego koncertu Madonny na Stadionie Narodowym w Warszawie? Nawet śmiałbym się z tego, gdyby nie dopłacano moich pieniędzy ;]

   Pozdrawiam

   Usuń
  5. nie do koncertu Madonny tylko do promowania czegoś tam na Narodowym jakoś tak się olszewski tłumaczył.

   jakoś bym przełknął nawet te 5 baniek jakby to było na coś pożytecznego a nie na jakąś tłuszczę co kiczem nazywają kronikę Powstania Warszawskiego a dziełem sztuki wycie starej babci z krzywymi zębami zwącej się Madonną

   Usuń
  6. Pewnie stał za tym Kaczyński, który jak wiemy cały czas szkodzi, a jak nie szkodzi, to knuje jak szkodzić :)

   niedawno w miejscowości Chabielice pod Bełchatowem wybudowano nową halę sportową. Mniejsza z tym, że wioska będzie się niedługo zwijać m.in. ze względu na znajdującą się w bliskim położeniu odkrywki "Szczerców", a tu taka inwestycja. Teraz trwa budowa nowej hali w jeszcze mniejszej miejscowości - Osinach. Nie to, żebym miał coś przeciwko. Ja tylko chciałbym zapytać, kto za lat kilka, kilkanaście będzie z tego korzystał i kto będzie, i za co to utrzymywał? Ręce opadają, ale przecież najważniejsze jest tu i teraz, byle do następnych wyborów!

   Wracając jeszcze do tematu kibiców - przed finałem Pucharu Polski w porannym programie WSI48 jedna z reporterek zapytała red. Kuźniara "Czy byłeś kiedyś na Legii na Żylecie?", a on odpowiedział: "Jeszcze nigdy nie byłem, ale mam nadzieję, że kiedyś pójdę, o ile dzisiaj po meczu Warszawa nie spłonie". Chyba żartował, bo sam się bardzo uśmiał. Ja jednak byłem w szoku, ponieważ chodzi mi o to, że tacy właśnie zdebilowaceni dziennikarze specjalnie jeszcze podgrzewają atmosferę i podpuszczają łysych, zakapturzonych debili do takich akcji. Gdyby powiedział coś takiego w Zachodniej TV, to z miejsca wypieprzyliby go na zbity pysk, a w Polsce? Gość jest gwiazdą ocierającą się o status autorytetu.

   Pozdrawiam

   Usuń
  7. za tymi urywkami to wiadomo, że Kaczor, bo jakby PO rządziło to byłoby to nie do pomyślenia;)

   u Was to jeszcze pół biedy z tymi budowaniem przy odkrywkach. u nasz się buduje na złożach!! np. na złożu Legnica!!


   pozdro

   Usuń
  8. Powiem Ci tak:
   Aktualnie w Elektrowni Bełchatów prowadzi się na gwałt remonty wszystkiego co się tylko da, ponieważ w przyszłym roku ma ona zostać sprywatyzowana. W związku z tym już chyba nawet stadion na największym na świecie złożu węgla brunatnego mnie nie zdziwi, bo szczerze mówiąc spodziewałem się czegoś takiego.
   Staram się o pracę we Wrocławiu, więc może kiedyś w końcu spotkamy się na piwie i opowiem Ci o innych sprawach, których byłem świadkiem i o których wszyscy mówią, a nikt nie interweniuje.

   Pozdrawiam

   Usuń
  9. a opowiadałeś już coś o tym opylaniu poszczególnych działów za złotówkę. A na piwo zapraszam jak najbardziej.

   pozdro

   Usuń