poniedziałek, 21 grudnia 2009

arbeit mach frei


link
No i napis się znalazł. J nie byli to żadni neonaziści tylko jacyś bezrobotni. Nawet była wyznaczona nagroda 100 tys. złotych. Tak się zastanawiam czy za tą stówę nie dałoby się odlać takiego napisu ze złota, bo jak by nie stykło na złoto to na srebro już na pewno. Za stówkę to nie jeden by swojego ojca podkablował a co dopiero np. sąsiada.

A wracając do sprawców co mądrzejsi od razu wiedzieli, że nie ma co się spieszyć z wyrokowaniem na temat złodziei. Takim był np. Robert Gwiazdowski.

Byli też i głupsi a nawet dużo głupsi. W tym miejscu bijemy pokłony w stronę Doxy, który ostatnio przeprowadził się z bloxa na własną domenę. Myśleliśmy, że jeśli zdecydował się publikować pod swoim nazwiskiem zerwał, ze swoim infantylizmem, teoriami spiskowymi i antyklerykalizmem, a zajął się poważnym pisaniem. Nic bardziej mylnego.

Napis został skradziony. Nie zrobiło tego dwóch pijaczków, wygląda to na działanie profesjonalne. Sprawcy wiedzieli gdzie są strażnicy i jak ich podejść. Jakie są działania policji?

Przesłuchano już kilkunastu pracowników muzeum oraz strażników, którzy w nocy z czwartku na piątek pełnili dyżur na terenie muzeum. Ich zeznania niczego nie wniosły do sprawy. Przeszukano też kilkadziesiąt punktów skupu złomu oraz brzegi przepływającej przez Oświęcim rzeki Soły.

Genialne. Sprawdzono, że nikt w nocy nie wycinał najmniej dostępnego elementu stalowego, żeby go oddać na złom i sprawdzono też, że napisu nie wyrzuciły na brzeg fale.

Doxa

Co prawda można by się w tym miejscu bronić argumentem o tym, że była to akcja opłacona przej jakiegoś "szalonego kolekcjonera", ale tą wiadomość usłyszeliśmy w radiu RMF FM, więc jutro dowiemy się, że żadnego kolekcjonera nie było. A nawet gdyby był to co? Zaplanowałby akcję, dałby plany monitoringu i pracy strażników. Przecież to niedorzeczne panie Doxa.

Doxa ma jakieś dziwne skrzywienie względem państwa Izrael. Można by powiedzieć, że jest bardziej izraelski niż sami Żydzi. Ostatnio nawet dał wyraz swojego poparcia dla państwa Izrael wklejając u siebie oto taki propagandowy obraz:

0 komentarze:

Prześlij komentarz