sobota, 28 lipca 2012

Jesteś antysemitą tak czy siak

 Dla "Gazety Wyborczej" niestosowne jest posiadanie takiego obrazka przez Polaka. Za granicą to co innego, u nas nie wolno i już. Nie chcesz być posądzony o antysemityzm to ściągnij go ze ściany, Jezusa też, bo przecież też był Żydem.

http://wyborcza.pl/1,75475,11172689,Zyd_z_pieniazkiem_podbija_Polske.html
Co prawda nie mam w zwyczaju odwiedzania tej i podobnych stron a to wszystko ze względu na moją dbałość o higienę  umysłową, ale czasami znajomi coś mi podsyłają(Oni mają mocniejsze nerwy i przesyłają mi tylko wyselekcjonowane info), wtedy czytam co armia Michnika bełkocze.
Tak się akurat składa, że mam dokładnie taki obrazek w domu, więc poczułem się w odpowiedzialności coś o tym napisać.

Tekst z wyborczej zaczyna się opisem jak to u Nas  portret Żyda zyskuje na popularności, że coraz więcej ludzi traktuje takie obrazki jak talizmany itp. Są też opisy jak Żyda trzeba obsługiwać aby przyniósł nam szczęście(ja na przykład powiesiłem swojego do góry nogami, aby wypadły mu z sakiewki pieniążki- ponad rok czekam i nic nie wypadło, może jakiś Tusk mi w nocy te pieniążki podbiera). Generalnie nie jestem przesądny, ale zdecydowałem się powiesiłem obrazek, bo uznałem, że to raczej wyraz filosemityzmu niż nienawiści, ale nie dla Wyborczej.

Dla wyborczej obrazek sympatycznego Żyda to profanacja, my mamy ich czcić a nie oswajać. Najlepiej jakby każdy Polak miał w domu zdjęcie Żyda z Oświęcimia, takiego zabiedzonego i chorego, bo to przecież na Naszej ziemi się działo. Tak kurwa super sami Żydów wybiliśmy a Naziści byli Polakami, szkoda tylko, że Najwięcej Sprawiedliwy wśród Narodów Świata to właśnie Polacy. Wyborcza sugeruje też że to Polacy najbardziej dorobili się na śmierci Żydów. No oczywiście w Polsce ginęli tylko Żydzi a te drugie 3mln ludności nieżydowskiej to pewnie umarła z przeżarcia się jedzeniem zrabowanym Żydom, lub popełniła samobójstwa, bo tak im odpierdoliło z bogactwa. Na Czerską chyba trzeba wysłać Sanepid, aby zbadać redakcje na obecność dopalaczy.
Dziwne jest też, że to wyborcza nagle przeciwstawia się trywializacji. Święty Mikołaj przedstawiony nie jako duchowny, ale jako spasiony krasnal z czerwoną od gorzały mordą jest ok, ale schludny i sympatyczny Żyd to już źle.
Wyborcza sugeruje jeszcze, że to my popełniliśmy holokaust a nie Niemcy i wypieramy to z świadomości przez wieszanie takich obrazków.
Niech mi ktoś powie, że Wyborcza nie jest organem antypolskim to go zabije śmiechem.

8 komentarzy:

 1. Nie karm trolla! Nie kupuj Gazety Wyborczej!

  OdpowiedzUsuń
 2. Witam.

  Waldemar Łysiak napisał swego czasu, że obecnie za antysemitą jest każdy, kto postrzega Żydów takimi, jakimi są, a nie takimi, jakimi oni chcą być postrzegani.

  Po zakończeniu drugiej wojny światowej większość Żydów, którzy przeżyli obozy zagłady uciekło do Stanów Zjednoczonych, ponieważ to tam wówczas mieszkało ich najwięcej (około 4 milionów, a w Polsce przed II wojną światową ponad 3 miliony). Tam też chcieli oni uzyskać jakieś odszkodowania za to co przeżyli i czego doświadczyli. Nie pamiętam teraz nazwisk, ale obiecuję, że je sprawdzę, osób, które wynajęły najlepsze kancelarie adwokacki w USA prowadzone przez Żydów, które miały im pomóc w wygraniu spraw sądowych i uzyskaniu odszkodowań. Pewna kobieta otrzymała 2 tysiące dolarów odszkodowania, a adwokat (Żyd), który jej pomagał, kosztował 2600 dolarów za dzień. W sumie poszkodowaniu uzyskali kilka milionów odszkodowań, a kancelarie adwokackie zarobiły grubo ponad miliard dolarów.

  Mógłbym napisać również kilka słów o sprawie Wallenberga i innych osobach potraktowanych po wojnie przez Żydów tak jak on, ale czy coś to zmieni? Lemingi i tak swoje wiedzą, a czytając "Gazetę Wyborczą" tylko się w tym utwierdzają.

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja tam generalnie nic do Żydów nie mam, może co do niektórych, ale antysemityzm jest wtedy jak, ktoś nie lubi/nienawidzi Żydów tylko z tego powodu, że są Żydami a nie tak jakby chciał Michnik, kiedy on i mu podobni kogoś nie lubią.
   o przedsiębiorstwie holokaustu dużo pisze Michalkiewicz chociażby w książce "Żydofilia" ale to temat na osobną notkę, chciałem zwrócić uwagę, że michnik jest skłonny wyciągnąć każde gówno aby upokarzać Polaków. jak trzeba to wali pałą antysemityzu, jak trzeba to to nacjonalizmu innym razem pochwali np. nacjonalizm ukraiński, wszystko, żeby tych polaczków rozmiękczyć.

   Usuń
  2. pomyłka książka Michalkiewicza nazywała się "Studia nad Żydofilią" a nie "Żydofilia"

   Usuń
  3. mnie najbardziej irytuje to, że jak w programie "Warto Rozmawiać" na pytanie w sondzie SMS "Czy na współczesnych Żydach ciąży odpowiedzialność za ukrzyżowanie Chrystusa?" 27% ludzi odpowiada TAK, to jest darcie ryja o polskim przede wszystkim prawicowym antysemityzmie, który jest związany najlepiej ze środowiskiem Kaczyńskiego, "Gazety Polskiej" i Radia Maryja etc., a jak niemalże wszyscy Żydzi z całego świata za Holocaust obarczają winą również wszystkim współczesnych Katolików, to wszystko jest w porządku i na siłę ludzie tacy jak Michnik czy Hartman pierdolą i pierdolą jak w przytoczonym przez Ciebie artykule GW. A gówno pani Holland, które Michnik okrzyknął arcydziełem, o tym jak Polacy ratowali Żydów tylko za kasę utwierdza świat w przekonaniu, że Polacy byli i w dalszym ciągu są tymi źli.

   Dzięki za tytuł. Książkę już zamówiłem :-)

   Pozdrawiam

   Usuń
  4. dużo racji, ale jakbyśmy chcieli na prawdę przywiązywać wagę do wyznania sprawców to tu niechybnie górują wyznania od katolicyzmu oderwane czyli protestantyzm(nazizm) i prawosławie(komunizm) i to by się zgadzało z moim przeczuciem, że katolicyzm po prostu nie tworzy takich potworów.

   A co do książki to jest hardkorowa, ale króciutka jakoś sto stron. jak zamawiałeś mogłeś przy okazji wziąć "logika wystarczy" też michalkiewicza. porusza podobne zagadnienia, a i poczytać trochę można. pozdrawiam

   Usuń
 3. Zawsze w tej polemice brakuje mi pytania do Narodu Wybranego: dlaczego was tak nie lubią? lub dlaczego jest ten antysemityzm?
  Jakoś nasi wspaniali redaktorzy nie zadają tego pytania publicznie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. można pytać w sumie racja, ale nie od dziś wiadomo i nasi to piszą, że Miiiiichniiiikiiii antysemityzmu używają jako pałki, którą okładają przeciwnika.

   Usuń