środa, 9 maja 2012

PiS przejął holenderską telewizję publiczną

Żyjemy dziś w czasach w których najbardziej szokuje prawda. Dziś najbardziej zszokowany jest portal naTemat, który "dotarł" do holenderskiego dokumentu o polskich kibicach.

Oczywiście tytuł dzisiejszego posta jest absurdalny, ale gdyby dokument, który zaraz obejrzycie został wyemitowany przez polską a nie holenderską telewizje, to taką właśnie narracje mielibyśmy szuflowaną, okrągłą dobę, przez co najmniej 2 tygodnie w mediach "jeszcze nie przejętych", przez faszystów.

Co konkretnie rozwścieczyło publicystów z portalu parówkowego? Przede wszystkim dwie rzeczy. Pierwsza to to, że na świecie ludzie dostają informacje nieprzecedzone przez ich sita propagandowe, a po drugie, że tego nie powiedział żaden Macierewicz, czy inny Sakiewicz, tylko korespondent zachodniej telewizji. Moglibyście powiedzieć, że co z tego, że zachodniej telewizji, otóż w ramach pedagogiki wstydu od ponad dwudziestu lat perswaduje się Nam, że co zachodnie to lepsze i jak coś w Le Monde, czy jakiś tam innym michnikowym odpowiedniku, napiszą na Polskę to jest to prawda objawiona, zamykająca dyskusję.

W filmie tym trafiono w sendo, otóż dziś sytuacja ludzi kontestujących obecny ład, nie jest wiele lepsza niż 30lat temu i ciągle się pogarsza. Dokument ten ujawnia nam jakie są prawdziwe przyczyny nagonki na kibiców. Tusk bał się kultywowania tradycji narodowej na stadionach, przypominania historii. Do tego doszła jeszcze jawna niechęć kibiców do GW i TVN, to przelało szale goryczy. Okazało się, że "Tusku musisz". Film oczywiście nawiązuje do nadchodzących zawodów Euro. Opowiada też o sytuacji politycznej na Ukrainie, ale niestety nie znam ani holenderskiego ani ukraińskiego.
Film jest z holenderskimi napisami, ale lektor mówi po angielsku, nawet jeśli ktoś z was całkowicie nie zna tego języka to nic straconego, bo film składa się głownie z wypowiedzi polskich i ukraińskich bohaterów filmu.
Get Microsoft Silverlight Bekijk de video in andere formaten.

4 komentarze:

 1. Ciekawe.
  Swoją drogą interesującą rzecz przypadkiem zauważyłem. Nie miałem pluginu od Microshitu co się zowie "Silverlight" więc wyskoczył na dole komunikat/banner z informacją że muszę go ściągnąć. Dziwne że banner był w języku holenderskim. Rozumiem że filmik jest z z holenderskiej telewizji, ale tu raczej powinno wykryć język z lokalizacji witryny czy czytelnika, a nie filmu :P Od, taka ciekawostka ;)

  Sam kuknij Teoria - http://screenshu.com/static/uploads/temporary/tb/fg/de/5gayqu.jpg

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. no ciekawe, mi tam akurat wszystko chodziło, bo kiedyś instalowałem tego całego silverlighta jak coś na onecie oglądałem.

   Usuń
 2. http://www.youtube.com/watch?v=a6ru36KYZTA&feature=player_embedded#!


  powyżej link do tego filmu z polskimi napisami

  OdpowiedzUsuń