czwartek, 21 marca 2013

Papież Franciszek

Co prawda już trochę wiemy na temat nowego Papieża, ale jeśli ktoś nie odrobił lekcji to może u mnie zapoznać się z sylwetką następcy Świętego Piotra. http://www.tvp.pl/vod/audycje/publicystyka/jan-pospieszalski-blizej/wideo/14032013/10179325 http://radiowarszawa.com.pl/2013/03/salon-dziennikarski-nowy-papiez-i-gospodarka/
Myślę, że po takiej dawce możecie mieć jakieś ogólne pojęcie o nowym pontyfikacie Papieża.

13 komentarzy:

 1. W dniu wyboru Ojca Świętego na TVP red. Kraśko był bardzo szczęśliwy. Skomentował to w sposób następujący: Dobrze, że tak szybko wybrano nowego Papieża, bo to znak, że zwyciężył faworyt. Dobrze, że nie wybrano go jutro, bo mógłby wygrać całkowicie nikomu nieznany outsider, na którego nikt nie stawiał i mogłoby to być złe dla Kościoła, a czy w ogóle wiedzą Państwo, kogo mogliby kardynałowie wybrać pojutrze? Już nie jednego spośród nich, a jakiegoś prowincjonalnego, nikomu nieznanego księdza. Także zwyciężył na pewno ten i ten i ja się cieszę...

  Tak to wyglądało i żałuję, że nikt nie pokazał miny redaktorka, kiedy okazało się, że taki autorytet jednak się pomylił i coś źle przewidział.

  Następnego dnia największe tuzy polskiego salonu, największe autorytety moralno-etyczno-intelektualno-kulturowo-poltyczne takie jak pan Hartman czy pani Środa, de facto zadeklarowani ateiści, wypowiadali się, co to oznacza dla świata. To dziwne, że ludzie, którzy nie wierzą w Boga tak wiele czasu poświęcają na walkę z Kimś, Kto według nich nie istnieje i są zapraszani do dyskusji o instytucji, którą gardzą i którą potępiają, czego niejednokrotnie dawali wyraz.

  Wyżej opisani w ogóle nie rozumieją działalności, misji Kościoła. BA! Chyba tylko ślepiec nie widzi, że traktują oni Papieża niczym przywódcę jakiegoś narodu, a sam Kościół jak organizację polityczną, która stanowi poważne zagrożenie dla naszego życia. "Gazeta Wyborcza" w roku 1992 napisała o Janie Pawle II, że swoimi wypowiedziami w najwyższym stopniu przyczynił się on do upadku obyczajów politycznych i moralności w Polsce (SIC!). I wcale nie był to atak na Papieża, bo atakują go takie pisma jak "Niedziela" czy też "Gazeta Polska", które mają czelność opisywać jego pielgrzymki i odnosić się do jego wypowiedzi. SKANDAL!

  Odnośnie samego Papieża Franciszka I - póki co nie mam zdania. Na razie wszystkie jego gesty, uśmiechy etc wyglądają bardzo ładnie, jednak uważam, że trzeba trochę poczekać, żeby zweryfikować ten nadchodzący pontyfikat, ponieważ przewodzenie Kościołowi nie opiera się tylko na tych gestach, uśmiechach, ale również na czynach i naukach, które zostaną bardziej zapamiętane i na pewno bardziej będą oddziaływać na nasze sumienia i postępowanie niż nawet najpiękniejsze uśmiechy.

  Dzięki za wrzucenie tych wszystkich filmików :)

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja trochę drżałem o nowego Papieża, bo zależało mi, żeby nowy Papież pochodził z tak zwanego zachodu a nie gdzieś np. z Afryki, bo wtedy można by łatwo kuć narrację, że Chrześcijaństwo może dziś istnieć na jakimś istnym wypizdowie a cywilizacja, bogactwo, zachód w takie rzeczy nie wierzy itd, ale i tak jest git. Z tego co czytałem to Bergoglio nieźle dał popalić temu palikotowi w spódnicy co to jak tranzystor wygląda.
   Podobnie jak jeden z uczestników salonu dziennikarskiego floriańska 3 też uważam, że z tą skromnością to łatwo przesadzić. Pierwsze moje wrażenie jak zobaczyłem Franciszka I to było takie, że taki fajny, miły i w związku z tym bałem się, że będzie miękki, ale teraz już wiem, że nie owija w bawełnę i napierdala lewaków. Liczę, że Papież wiele zwojuje. Będę się za niego modlił.

   A co do ekspertów od spraw Kościoła to luknij dwie pierwsze fotki w zakładce grafiki u mnie;)

   pozdro

   Usuń
  2. Pierwszy rysunek przypomina mi jednego z bohaterów filmu "Harry Angelu" z 1987 roku, którym był - Louis Cyphre :)

   Odnośnie Ojca Świętego - czy podobał Ci się popis Tuska i Palikota związany z listem wysłanym przez tego pierwszego i jego późniejszym tłumaczeniem się przed tym drugim? :)

   Pozdrawiam

   Usuń
  3. tak szczerze to pobieżnie znam ten fakt, bo widziałem, że ktoś tam na wpolityce miał bekę z donka ale nie wgłębiałem się, bo myślałem, że to takie bicie piany, ale widzę, że będę musiał wrócić do tego.

   a co do obrazka to dzięki za wytłumaczenie, bo ja filmów to niedużo oglądam.

   pozdro

   Usuń
  4. Jeśli znajdziesz chwilę, to zobacz ten film. Może nie jest jakiś wybitny, ale według mnie jest dobry i daje do myślenia :)

   Jak myślisz czy Palikot wyjedzie ze świńskim ryjem jak Papież przyjmie zaproszenie na pielgrzymkę do Polski?

   Pozdrawiam

   Usuń
  5. Sądzę, że nie wyjdzie, bo najbardziej prawdopodobna data wizyty Ojca Świętego s Polsce to rok 2016, czyli już Palikota w sejmie nie będzie a nawet jakby się ostał to może mu się odwidzi i do tego czasu zostanie liderem homofobów i rasistów jeśli będzie taki zapotrzebowanie.

   pozdro

   Usuń
  6. Skoro już jesteśmy przy Palikocie - słyszałeś, że ten idiota chce nadać prawa wyborcze 16-latkom? :)

   Pozdrawiam

   Usuń
  7. słyszałem, słyszałem. To dość rozsądne z jego strony, bo to jego główny elektorat, chociaż nie wiem czy konsultował to z górą. No bo jakby przypadkiem zamiast na niego dzieciarnia na Korwina zagłosowała?

   a jak już tak poza tematem posta jesteśmy to dość ładnie prezentuje się to studio tv republika. Myślałem, że będzie paździerzowe albo najwyżej takie jak niezależna, ale jest ładnie. Ty co sądzisz?

   pozdro

   Usuń
  8. Do tego dochodzi jeszcze obniżenie wieku zezwolenia na sex do lat 13. Zapytam za Dorotą Łosiewicz - czyżby Palikociarnia miała chcice na nowe doznania związane z pedofilią? Bo jak to do kurwy nędzy inaczej tłumaczyć?!

   Myślę, że studio TV Republika prezentuje się na naprawdę fajnym poziomie i widać, że bardzo poważnie podeszli do tego projektu. Najbardziej podoba mi się to, że szefem będzie Bronek i to, że TV wystartuje 10 kwietnia. Przeczytałem niedawno wywiad rzekę z nim pt. "Niepokorny" i jak dla mnie - tej funkcji nie mógł dostać nikt inny :)

   Pozdrawiam

   Usuń
 2. Odbiegając znowu od głównego tematu posta:

  Wczoraj była "Godzina dla Ziemi" :) O dziwo od godziny 23:30 nie było u mnie w domu prądu :D zakładam, że mróz dał się we znaki energetykom, ale... :)

  Wczoraj w nocy termometr pokazywał u mnie -17 st. C. Mój dobry znajomy, który pojechał do Kazachstanu poinformował mnie, że u niego w nocy było około plus ośmiu stopni :) u nas temp. jest spowodowana globalnym ociepleniem, bo lodowce topnieją. W Kazachstanie jest to spowodowane globalnym oziębieniem, bo z tego zimna lodowce się powiększają. I takie "teorie" wygłaszają ci sami ludzie - nobliści i autorytety.

  Mam nadzieję, że koledzy od pana Gore'a w końcu się zdecydują jak to jest z tymi zmianami klimatycznymi, bo takie niezdecydowanie może doprowadzić do niepotrzebnych napięć i konfliktów, nawet etnicznych ;]

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj Geologu ale Ty w temacie nie jesteś;) już się nie walczy z żadnym globalnym ociepleniem a z globalnymi zmianami klimatu! cokolwiek by to znaczyło. Co do godziny dla Ziemi to mój tekst poświęcony temu zagadnieniu cieszył się wczoraj dużą popularnością.

   A co do temperatury teraz mam na termometrze +12 stopni C. co prawda w słońcu co nie jest do końca zgodne z metodologią...

   pozdro

   Usuń
  2. czyli teraz dwutlenek węgla według "ekspertów" odpowiada również za oziębienie? :D chyba za bardzo nie ogarniam już tej logiki :D

   Pozdrawiam

   Usuń
  3. tak dwutlenek węgla odpowiada też za oziębienie, ale za oziębienie dodatnie, mówiąc klasykiem;)

   pozdro

   Usuń