czwartek, 22 sierpnia 2013

Bailout: The Age of Greed

Dawno nie było tu żadnego filmu, więc teraz coś wrzucę. Nie jest to film zgodny z tematyką bloga, ale na tyle mi się spodobał, że uznałem, że warto go tu umieścić.


Z grubsza fabuła filmu polega na tym, że gość inwestuje oszczędności swojego życia w lipne derywaty. Na domiar złego ma bardzo chorą żonę. Traci wszystko co zainwestował a nawet białe kołnierzyki "proszą" go o uzupełnienie depozytu. Gość się zadłuża, bank ściga, prawnik ma w dupie. Mimo że główny bohater stara się jak może i mimo pomocy przyjaciół jest skazany na przegrana. Dodatkowo żona nie chcąc być ciężarem popełnia samobójstwo.

Bohater filmu wiedząc, że stracił już wszystko nie zważa na nic i urządza sobie prawdziwą jatkę wśród jakby się wydawało nietykalnych, białych kołnierzyków.

Mimo dość osobliwej fizjonomii(szczęka jak u probodybuildera nie współgra z sylwetką)  główny budzi sympatię.

W filmie podobać się może to, że bohater przedkłada sprawiedliwość nad prawo, które jest konstruowane w ten sposób żeby chronić wielkich przekrętasów.


8 komentarzy:

 1. te komentarze na imdb i filwebie: "Niemożliwe, Uwe Boll zrobił pierwszy dobry film" :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. szczerze to nawet nie wiem kto to, ale dzięki za komenta. Tobie film się podobał?

   Usuń
 2. Dobre, a Brunon siedzi ... ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. jak na razie mamy Cybę i tego się trzymajmy.

   Usuń
 3. W filmie pt. "Prawo zemsty" (który serdecznie polecam) pada kwestia prokuratora: "Nie ważne czy masz rację, ale czy jesteś w stanie dowieść tego przed sądem" :)

  Niedawno oglądałem również film "Pandorum". Zobacz w wolnej chwili, może Tobie również się spodoba mimo kilku mankamentów, jakie w nim wyłapałem :)

  Dzięki za ten film :)

  Pozdrawiam! :)

  OdpowiedzUsuń
 4. coś nie kojarzę tego pandorum. luknę co to, w sobotę albo niedzielę. A tego filmu o chyba jeszcze nie obejrzałeś zważywszy na odstęp między komentarzami?

  pozdro

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Obejrzałem go dzisiaj :) dobre kino :) czekam na następne wrzutki :)

   Pozdrawiam

   Usuń
  2. myślę wrzucić kiedyś "cebulowe wiadomości" i posprzątać trochę w dziale, bo mam notki o filmach a nie ma tego w zakładce np. idiokracja, która jest filmem naprawdę dobrym.

   pozdrawiam

   Usuń