sobota, 7 września 2013

Paliwo alternatywne

Pewnie myślicie już o jakimś cudownym sposobie pozyskiwania energii. Otóż nie paliwo alternatywne to wielki wałek.


Paliwo  alternatywne pewnie kojarzy się wielu z wytwarzaniem paliwa z rzepaku z pomp ciepła lub w innym procesie możliwym w garażu, który "system" i kartele naftowe za wszelką cenę tłamszą. Otóż nie paliwo alternatywne to nazwa pewnego wykrętu prawnego, który to sobie bodaj Niemcy wymyśliły w ramach ekologii! A jakże inaczej!!

Skład paliwa alternatywnego to:
No i mniej więcej tak się robi ekologię w Europie.
Drewno powiedzmy ok, ale o tym jeszcze za chwilę. Papier, kartony powiedźmy też ok. Tekstylia... o to już ciekawe. Jakby tak szary obywatel chciał w piec wrzucić poliestrową bluzkę do pieca to mógłby liczyć tylko na wyrozumiałość sąsiadów w innym razie praworządne Państwo Polskie wlepiłoby karę, że by się... a już nie powiem co. Folie... ajajaj materiały z tworzyw sztucznych i inne bliżej nie określone coś.

Reasumując do kotła wrzucamy jedną trzecią kartonu mieszamy z odrobiną drewna, do tego reszta syfu jak leci i mamy paliwo alternatywne. Ekologia pełną piersią!!!

W ogóle ta ekologia w EU to jakaś krzywa jest, bo np. tak jak spalisz wungiel i wytworzysz faszystofskie CO2 to lipa niemiłosierna, ale jak ten dwutlenek węgla wytworzysz z drewna czy innego rodzaju biomasy to jest git i nie przekraczasz limitów emisji. Dlatego też duża liczba ciepłowni bawi się w tego typu dziwne akrobacje.
Ja tam rozumiem, że ta biomasa ma inny skład izotopowy węgla niż węgiel, ale jaki ma to wpływ na klimat to ja już pojąć nie potrafię. Nawet jakby założyć, że CO2 ma tak wielgachny wpływ na klimat to nie ma różnicy czy pochodzi on z spalenia biomasy czy kaustobiolitów.  Więc o co chodzi? O przyszłe pokolenia? Przecież komuchy i inne zielone dążą do tego, żeby nie było żadnych innych przyszłych pokoleń!

4 komentarze:

 1. Osobiście myślałem, że tekst będzie o paliwie z węgla :) Śp. Prezydent Lech Kaczyński chciał ściągnąć do Polski tą technologię, nawet zostały już do tego wytypowane kopanie na Górnym Śląsku. Przecież już w czasie II wojny światowej Niemcy produkowali sobie kilkadziesiąt tysięcy baryłek paliwa dziennie stosując tą technologię. Czemu nie można jej wdrożyć w Polsce?

  Był kiedyś prikaz, żeby polskie elektrownie spalały w kotłach biomasę, ale odeszli od tego pomysłu, bo jak dwa kotły rozjebało, to stwierdzono, że to nie opłacalne ;] zresztą, co tu dużo gadać - lewica zawsze znajdzie jakiś pomysł na gruby biznes.

  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. a zdziwiłbyś się jak wiele państw poważnie myśli o gazyfikacji węgla. mam taką fajną prezentację na kompie, ale jakoś mi się skinów nie chciało wrzucać. może jutro, ale pewnie Cię zainteresuje.
   A czemu nie można wprowadzić tej technologi w Pl to nie wiem, ale wiem, że parę osób nad tym pracuje;)

   Pozdrawiam

   Usuń
  2. Technologia kosztuje kilka mld dolarów. U nas mogłoby być znacznie taniej, ponieważ mamy już kopalnie z odpowiednią infrastrukturą, ale widać lepiej podpisywać kontrakty z Ruskimi ;]

   Odnośnie gazyfikacji - wiele państw myśli, a wiele już się za to zabrało - USA, Chiny, Kanada, Australia, za niedługo Niemcy i Wielka Brytania a my będziemy czekać. Niedługo cała Europa odejdzie od energii jądrowej a u nas powstanie najdroższa na świecie elektrownia jądrowa. Tylko się cieszyć.

   PS. Widzę, że dałeś z prawej "Z mediów" z filmikami od ArtiqbForever2 :) fajnie, bo facet wrzuca więcej niż sama TV Republika i inne stacje :)

   Pozdrawiam!

   Usuń
  3. ja jeszcze dorzucę do tego Ukrainę, Węgry, Indie. Jak już pisałem, może jutro wrzucę tą prezentację na bloga.

   Ten ArtiqbForever2 robi niezłą robotę i wielkie dzięki za cynk, bo codziennie jest co oglądać.

   Pozdrawiam

   Usuń