wtorek, 10 września 2013

Mamy winnego całego zła, czyli zlasowany mózg Ryfińskiego

Spodobały mi się filmiki z krótkimi wypowiedziami. Wiadomo cytat można zmanipulować a coś dłuższego mało kto obejrzy, więc taka forma musi być szczególnie atrakcyjna.

Dzisiaj pod odstrzał idzie Armand Ryfiński. Nie to żebym lubił nabijać się z ociężałych umysłowo, ale ta wypowiedź była wyjątkowa, bo znajdowało się tam wszystko od charakterystycznego dla tego człowieka słowotoku po wielokrotne zaprzeczenie.
To trzeba zobaczyć!!
kościół winny wszystkiemu przez teoriazycia
Zacznijmy od tego, że tematem dyskusji było wykradzenie prywatnych wiadomości Holocherowi, więc wjeżdżanie na temat katechezy w szkołach może wprawiać w osłupienie, ale dalej już jest tylko ciekawiej.
No i tak za hajs z katechezy można by wykarmić głodne dzieci. Posługując się szybciutko cyferkami, które podał troskliwy poseł RP, wychodzi, że za te pieniążki to można co najwyżej kupić zupę w barze mlecznym, który to nawiasem mówiąc też jest dotowana.
Dzielny poseł chwilę później jednak stwierdza, że większym problemem jest jednak otyłość wśród dzieci, więc zamiast "indoktrynacji" i "zabobonu" proponuje jakąś naukę o żywieniu. Pewnie w wymiarze 2 godziny w tygodniu. Wtedy faktycznie problem otyłości by się rozwiązał, bo na te bogate obiadki nie starczyłoby pieniążków, przecież poszłoby to wszystko na modne nauczanie.
Muszę jednak powiedzieć brzydko, że to wszystko ściema;)
No chyba już wiemy skąd pomysły czerpie Ryfiński.
Ale wracając do wypowiedzi naszego bohatera, to mówi, że przestępczość w grupie do 16 roku życia wzrosła, ale zmalała, czyli wzrosła. Pewnie jakiś młodociany "geniusz" od razu wytłumaczyłby mi o co chodzi, tylko że jest taki problem, że Ryfiński nie powiedział w stosunku do jakiego okresu wzrosła? Do ubiegłego wieku, roku czy od upadku Konstantynopola.
Dalej mamy Skinów, Żydów, Jezus też był Żydem. Poziom spójności wypowiedzi godny pijanego wujka, któremu już się wiele rzeczy zapomina.
Dalej Bóg, Honor, Ojczyzna jako wartości chrześcijańskie. Ja tam nie wiem, ale raczej to mi się kojarzyło z wartościami patriotycznymi niż z chrześcijańskimi no, ale jak tak twierdzi teolog Ryfiński to niech tak będzie.
A o wpływ edukacji seksualnej na otyłość wśród dzieci też mnie nie pytajcie, bo to raczej do Cohn'a-Bandit'a itp. Ja na razie prokuratora nie potrzebuje.
Cały ten bełkot posła można podsumować słowami, że wszystkiemu winny jest Kościół. W sumie to nieoczekiwana zmiana linii. Jeszcze niedawno wszystkiemu winny był Kaczyński.

4 komentarze:

 1. Chyba trzeba stworzyć FanPage czy coś w tym stylu pt. "Słucham, czytam i oglądam Armanda Ryfińskiego tylko i wyłącznie dla beki". Nie będę się wypowiadał na temat głoszonych przez niego debilizmów. Powiem tylko, że powinien tą wypowiedź zobaczyć każdy, kto uważa, że dwaj wielcy Janusze - Palikot i Korwin-Mikke mają zupełnie inne programy polityczne i zupełnie inne programy do zaproponowania dla swoich "wyborców". Tak samo głupie argumenty i tak samo głupia dyskusja z przedstawicielami tych "środowisk". Jestem ciekaw, jakie komentarze "internautów" można było przeczytać podczas wstawionej przez Ciebie "dyskusji" ;]

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ja tam tego ryfińskiego nigdy za mocno nie obserwowałem dopiero rzucił mi się w oczy w tym samym programie jak dyskutował z jkmem. jkm też lubi dyskutować w podobny sposób, czyli o wszystkim tylko nie o meritum. a że tak zrobił ryfiński to myślałem, że to takie działanie wyprzedzające i sobie pomyślałem: no nieźle palikociarzu, ale to jak widać jego cecha charakterystyczna. A co do tego jakby wyglądała dyskusja pod tym filmikiem niestety nie mam pojęcia, bo po pierwsze zablokowałem komentarze na dailymotion a dwa dailymotion nie jest tak popularne jak youtube. Cały filmik tutaj, więc jakaś namiastka jest: http://www.youtube.com/watch?v=HPO0zB5BFD0&feature=player_embedded

   Pozdrawiam

   Usuń
  2. Wczoraj Piterze poleciała piana z pyska podczas jednej z rozmów telewizyjnych i palnęła, że nikt nie posługuje się tak skrajnie nikczemnym językiem nienawiści jak ludzie PiS :)

   Można chyba więc uznać, że wina jest po obu stronach - Kościoła i PiS - ale przecież nie możemy zapominać o kolejnych winnych, którzy aktualnie są wrogiem nr 1 - Związkowcach :)

   Pozdrawiam!

   Usuń
  3. za rok, dwa okaże się, że związkowcy są jednak fani;) pamiętam któryś rok wstecz jak Palikmiotowi się już całkiem powaliło i powiedział, że PiS i Kościół to jedno. Wtedy nawet dziurawy Stefan przebłyskiem intelektu słusznie zauważył, że to bzdura i Kościół będzie trwać jeszcze długo po rozwiązaniu PiSu.
   A ten język nienawistny jest pewnie tak samo jak skorumpowani pisowcy, czyli tak na 7 zeta od dorsza.

   PS. ten pomnik tusko-lenina fajnie wyszedł, co?

   Pozdrawiam

   Usuń