poniedziałek, 16 września 2013

The Onion Movie

"Cebulowe wiadomości" to doskonała beka z coraz śmielej poczynających sobie lewicowców i mainsteamu. Film nie jest jakoś szczególnie wyszukany tym niemniej jest na tyle aluzyjny, że lewak gdy mu puścić to dzieło nawet się nie pokapuje, że o nim


Mamy tu wszystko od naśmiewania się z pasów bezpieczeństwa, eksponowanie durnych newsów zamiast rzeczy ważnych, obnażenie śmieszności parytetów. Świetny jest też moment jak policjanci zawijają białego chłopaka, który zakochany w hip hopie małpuje(może to nie najlepsze słowo w tym miejscu) czarnych raperów. Wszyscy uważają go za czarnego i zostaje skazany. Ja w tym miejscu odnajduje aluzję do Gender i bredni płci kulturowej. Twórca filmu poszedł krok dalej i zasugerował "rasę kulturową".
Nie zabrakło też w filmie przedstawiciela środowiska "młodych wykształconych z dużych miast".
Doskonała jest również kreacja "bandyty" i Melissy Cherry. Te dwie postacie mają wiele ze sobą wspólnego absurd w czystej postaci. Bandyta mówi coś w stylu: jak czarny z pończochą na głowie i bronią to pewnie złodziej? Melissa natomiast w oczywisty sposób epatująca pornografią "udaje" porządną dziewczynę i twierdzi, że to wymysły jej wrogów. Taka kwintesencja lewackiego pierdolenia. Zaprzeczanie oczywistym faktom.
W Filmie mamy cały ogrom takich smaczków. Naprawdę polecam!!

0 komentarze:

Prześlij komentarz